top of page

"Якщо є бажання, не бійтеся починати." Новокшонов Артем про шлях художника.

Учень 11-Б класу Новокшонов Артем розповів про своє захоплення:

"Моє захоплення - малювання. Я з дитинства любив малювати. Починаючи з дитячого садка, я приділяв цьому заняттю майже весь свій вільний час, малював у альбомах на цілу розгортку! У моїх малюнках завжди були дуже цікаві й захопливі сюжети. То я зображав динозаврів, то якісь війни, то цілі фабрики й заводи, літаки, машини, танки або справжні космічні баталії.

Зазвичай я малював вдома, але коли ми з батьками відправлялися в подорож на машині, я обов'язково брав із собою альбом. Малювання в машині, це, мабуть, окремий вид мистецтва, не схожий на інші. Слухаючи аудіокнигу й прямуючи в якусь нову країну, завжди щось уявляв, у моїй голові завжди народжувалися оригінальні сюжети, які відразу зображував на папері.

Коли мені виповнилося 7 років, батьки віддали мене в художню школу, зізнаюся чесно, не хотів туди йти. Проте вибору в мене на той момент не було. Я не любив художку, мені хотілося малювати своє в моєму альбомі, не розумів, для чого кожен урок ми малювали натюрморти, для чого малюємо кулі й циліндри. Для мене була радість, коли поставили опудало птаха, адже це було щось нове й не схоже на натюрморт.

Згадуючи зараз минуле, можу сказати, що тепер розумію для чого це все потрібно було. Малюючи кулі, циліндри й конуси, ми вивчаємо те, як лягає світло на той чи інший об'єкт. У малюванні все починається з простих форм, усі предмети можна спростити до кола, трикутника або прямокутника. Малюючи їх у школі мистецтв, я, сам того не підозрюючи, навчався зображати світло, тінь, напівсвітло, півтінь і відблиски на різних формах. Натюрморти ж - це як наступний рівень. Форми стають складніше, і доводиться проявляти більше уваги до того, щоб помітити всі маленькі нюанси.

Чесно кажучи, після того, як я провчився в художній школі 5 років, у мене пропало будь-яке бажання малювати. Уже навіть почав думати, що це не моє й що більше не буду цим займатися. Однак тут ми переїхали до Києва, і моя колишня художка залишилася в минулому. Поступово в Києві в іншій школі бажання малювати до мене знову повернулося. Я, нарешті, зрозумів, чим малювання мене завжди так надихало: воно давало безмежний ресурс для втілення фантазій у життя! Малюючи щось із голови або перемальовуючи в точності якусь картинку, робив копію для себе, назавжди залишаючи її на папері. Я створював спеціально для себе світи, персонажі й сюжети, в яких жив і в яких сам брав участь.

Однак все-таки після переїзду я трохи змінив стиль свого малювання. Тепер надавав перевагу достовірності й реалізму, для мене стало вкрай важливо, щоб усе було намальовано, як воно є або як виглядало б насправді. Я почав вивчати анатомію, змальовував постави людей і тварин для того, щоб усе виглядало реалістично. У цей час я навчався в художній школі і, крім натюрмортів, нарешті почали вивчати анатомію людини. Попри це, мене вкрай здивував той факт, що ми почали малювати людей тільки в останній рік навчання.

Наступні кілька років я продовжував малювати й удосконалювати свої навички. Усе досить сильно змінилося, коли на день народження мені подарували графічний планшет. Я сам вибрав такий подарунок і спочатку зовсім не міг на ньому малювати. Відчуття від планшета були зовсім інші, ніж від паперу й олівця. Після несчисленних спроб я здався. Мій планшет просто пролежав півроку без діла, я не користувався ним. Це було моєю великою помилкою, адже варто було мені постаратися трохи більше й не кидати планшет на такий довгий термін: я б досяг набагато більшого, ніж зараз маю. Однак тепер я малюю на планшеті регулярно.

Один з найбільш важливих питань про малювання:"Невже малювання це не тільки хобі? Чи можна малюванням заробити собі на життя?" У добу цифрових технологій художники, які вміють працювати в діджіталі (цифровому середовищі), мають попит. Якщо раніше художник міг тільки сподіватися і мріяти про те, що він зможе заробити своєю працею на хліб, то в наш час це стало звичайною роботою, за яку так само можна отримувати гарну зарплату й забезпечувати собі життя. Ви можете працювати ілюстратором, аніматором, 3D-художником, художником для фільмів або серіалів, можете робити концепти для персонажів в іграх, робити оформлення й бути дизайнером або ж просто фрілансером. Крім цього, у наші дні можна відкрити популярний аккаунт у соціальних мережах, який так принесе вам популярність. Наостанок хочу сказати: не бійтеся почати малювати! Усі ми з чогось починали, і всі великі художники минулого й сьогодення починали з того ж. Будь вам 15 років або 35, якщо є бажання, не бійтеся починати. Не слухайте непотрібну критику від випадкових людей. Просіть критики тільки в тих людей, думка яких для вас важлива й авторитетна. Звичайно ж, не забувайте про постійну практику, адже малювання - це теж наука, зі своїми правилами й законами.

Творчих успіхів!"

Commentaires


bottom of page